Yurtlar

Khas’a Gelin, Öğrenci Yurdumuzda Yerinizi Alın!


Öğrenciler için hangi üniversitede okuyacağı kadar eğitim süresi boyunca nerede kalacağı, hangi koşullarda yaşayacağı da büyük önem taşıyor. Biz de üniversite olarak bunu çok önemsiyor ve sizin istekleriniz doğrultusunda yaşam alanları oluşturuyoruz.

Öğrenci Yurtları, mimarileri ve konforlu yapılarıyla Erkek Öğrenci Yurdu Hasköy’de, Kız Öğrenci Yurdumuz Cibali’de kampüsümüzün hemen arkasında yer alıyor. 65 kişilik kız, 100 kişilik erkek öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizin günlük ihtiyacını karşılayan imkanlar sunulmaktadır.

Yurdumuzdaki odalarda yer alan kişiye özel elbise dolabı, yatak, kitaplık ve çalışma masası gibi temel mobilyaların yanı sıra ortak alanlarda TV salonu, çalışma odaları/odası, mutfak (buzdolapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcıları, su sebilleri) ve çamaşırhane (ütü, çamaşır ve kurutma makineleri) bulunuyor.

Ayrıca öğrencilerimizin bavul ve fazla eşyalarını koyabilmeleri için özel alanlar da mevcuttur.
Merkezi sistem ısıtma/soğutma ve 24 saat kesintisiz sıcak su ve internet bağlantısı ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriliyor.
24 saat güvenlik hizmeti ve özel temizlik hizmetinin sunulduğu yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz, Cibali Kampüsümüzde bulunan sinema salonlarında film günleri organize edebildiği gibi, Cibali Kampüsümüze çok yakın kapalı spor alanlarımızdan da faydalanabiliyor.


Değerli Öğrencilerimiz,

Kız öğrencilerimiz için Cibali, Kadir Has Kampüsü’nün hemen arkasında Nalıncı Kasım Sokak, No: 13-15’te yer alan Kız Öğrenci Yurdu tahsis edilmiştir.

Erkek öğrencilerimiz için Keçecipiri Mahallesi, Hasköy Mektebi Sokak, No:4 Aynalıkavak / Hasköy'de bulunan Erkek Öğrenci Yurdu tahsis edilmiştir.


2020– 2021 ÖĞRENCİ YURT ÜCRETLERİ

Değerli öğrencilerimiz, dünyada ve ülkemizde yaşanılan Covid-19 sebebi ile kampüs alanlarımız da olduğu gibi yurtlarımızda da sizlerin sağlığı için bazı önlemler aldık. Bu sebeple hem kız hem erkek yurdumuz da oda kullanımı 2020- 2021 Sonbahar döneminde standart kapasitesi göz ardı edilerek tek kişilik olarak planlanmıştır.

Her odamız için sonbahar dönemini kapsayan süreçte oda fiyatı 8.667 TL’dir. İlkbahar oda yerleşim ve kayıtları ara tatil döneminde tekrar planlanacaktır.

Yurt kayıtları üniversite kayıtları ile eş zamanlı olarak online sistem üzerinden gerçekleşecektir.


ÖSYM İLE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER 2020-2021
KIZ YURDU
Sonbahar Dönemi
TEK KİŞİLİK


8.667 TL
ÇİFT KİŞİLİK BÜYÜK
ÇİFT KİŞİLİK KÜÇÜK
ERKEK YURDU
Sonbahar Dönemi
TEK KİŞİLİK
8.667 TL
ÇİFT KİŞİLİK BÜYÜK
ÇİFT KİŞİLİK KÜÇÜK
ÜÇ KİŞİLİK
DÖRT KİŞİLİK

*Yurt ücretlerinden KDV alınmamaktadır. 


Yurt Bursundan Siz de Yararlanabilirsiniz!

İstanbul dışından gelerek yurtta kalmak isteyen ilk 3000’den gelen öğrencilere üniversitenin öğrenci yurdunda 2/3 kişilik odalarda ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Barınma imkanı normal öğrenim süresince devam eder. Bu süre yabancı dil hazırlık okulunda okuyacak öğrenciler için 5 yıl, fakültelerin birinci sınıfına başlayan öğrenciler için 4 yıldır.Erkek Yurdu
Kız Yurdu