Eren SELEN

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2016 yılı mezunuyum. Kadir Has Üniversitesi’ni seçmemdeki en büyük etken bünyesinde bulundurduğu akademik kadrosu olmuştu. Akademisyenlerin birçoğu sektörün içinden gelen hocalar olduğu için okuduğum bölümde bunun birçok avantajını gördüm. İthalat, ihracat ve lojistik süreçlerin nasıl işlendiğini, hangi süreçlerde ne gibi sorunlar ile karşılaşabileceğimizi tecrübeli hocalarımızdan 4 sene boyunca dinleme şansımız oldu. Problemlere çözüm odaklı ve inovatif şekilde yaklaşmak da üniversite hayatım boyunca en büyük kazanımım oldu.

Bunların yanı sıra, Üniversite’nin sadece derslere girip çıkılan bir yer olmadığını da biliyordum ve fırsatları kullanmam gerekiyordu. Lojistik Kulübü bünyesinde üç sene Genel Koordinatörlük yaptım. Kulüp bünyesinde lojistik sektörünün önde gelen birçok firmasına teknik gezi faaliyetinde bulunduk, yöneticilerini okulumuzda ağırladık ve birçok arkadaşımız bu firmalarda staj ve mezuniyet sonrası iş imkanı buldu. INEO tarafından düzenlenen Girişimcilik ve Yenilikçilik Programı’nı da başarıyla tamamladım. Üniversite hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim, kurum aidiyetinin ne demek olduğunu öğrendiğim Kurumsal İletişim Merkezi’nde de 3 sene boyunca “asistan öğrenci” görevini üstlendim. “Kurumsal’ın Çocuğu” olduğum için de her zaman “iyi ki Khas’lıyım” diyorum. Her Kadir Has Üniversitesi öğrencisinin yolu Kurumsal İletişim Merkezi’nden geçmeli.

Teorik eğitimin yanında pratik olarak öğrendiklerimi daha iyi kavramak için Otis Elevator Company ve Expeditors International firmalarında staj yaptım. Mezun olduktan sonra dil eğitimi almak için Dublin’e yerleştim ve 4 aydır buradayım. İlerleyen dönemlerde İşletme Yönetimi (MBA) üzerine yüksek lisans eğitimimi sürdürmek istiyorum.