KAYITLI MEVCUT ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN

2018‒2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI KAYIT YENİLEME ESASLARI

2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme ve ders seçimi işlemleri SPARKS üzerinden 29 Ocak- 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacaktır

Ders kayıt sürecinin başlayabilmesi için kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınız sparks.khas.edu.tr web sayfası üzerinden “Kayıt Yenileme” sekmesine geliniz. Süreci başlatmak istediğiniz programı seçerek (çift anadal ve yandal yapan öğrenciler için birden fazla program seçeneği çıkacaktır) “Başlat” butonuna basınız ve kayıt yenileme sürecini başlatınız.

Kullanıcı adınız ve şifrenizi unutmanız durumunda sparks.khas.edu.tr adresinden “Oturum açma sırasında problemler mi var? Destek” linkine tıklayarak yeni şifre edinebilirsiniz. Bu hizmetin kullanılabilmesi üniversite e-posta hesabınızın aktif ve kullanılır durumda olması gerekmektedir.

 

Mali İşler

Normal öğrenim süresi içindeki öğrenciler, önce öğrenim ücretlerini yatıracaklar daha sonra ders seçimi yapacaklardır. Yatırılacak öğrenim ücretlerini için yine aynı sistem üzerinden Mali İşler sekmesini tıklayarak ilgili dönem için ücret hesabınızı yaparak öğrenebilirsiniz. Ödeme koşulları ve ödeme yöntemleri için Mali İşler Daire Başkanlığı web sayfasından bilgi edinebilirsiniz. (http://www.khas.edu.tr/101/mali-isler-direktorlugu)

Normal öğrenim süresini aşmış öğrenciler aldıkları kredi başına ücret ödeyecekleri için önce ders seçimlerini yapmaları, danışman onayının ardından “Mali İşler” sekmesine tıklayarak öğrenim ücretlerini hesaplatmaları gerekmektedir.

Danışmanınıza gönderdiğiniz dersler onayladıktan ve öğrenim ücretinizi yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

 

ÖNEMLİ : Ön Lisans ve Lisans Yönetmeliğimizin 12 maddesi 3.fıkrasına göre “DERS ALMA İŞLEMİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİNİN KAYDI YENİLENMİŞ SAYILIR.”