İlker Karasan

Üniversite hayatıma 2006 yılında başladım ve bu başlangıç Kadir Has Üniversitesiyle de tanışmama vesile oldu. İlk olarak Kadir Has Üniversitesi’nin Selimpaşa Kampüsünde Sosyal Bilimler M.Y.O Finans Bölümünde merhaba dedim üniversite yıllarına.

Başlangıçta ‘’ acaba nasıl bir ortam olacak ‘’, ‘’ alışabilecek miyim ?‘’ diye sorular sordum kendime ancak Selimpaşa Kampüsünde öyle bir sıcak ortam oluştu ki soruları fazla düşünmeme gerek bile kalmadı. Öncelikle kampüsün deniz kenarında olması insana huzur veriyordu, hocaların ve arkadaşlıkların samimiyeti ise beni buraya bağladı diyebilirim. 2 senelik eğitim sonrasında dikey geçiş sınavına girdim. Ve bu sınav sonrası eğitimimi 4 yıllığa tamamlama hakkı kazandım tercihlerim sonrası şansıma yine Kadir Has Üniversitesi denk geldi bu sefer serüven Cibali kampüsünde devam edecekti. İktisadi idari bilimler fakültesi Uluslararası finans bölümünde 4 yıllığa tamamlama hakkı kazandım. Önce 1 sene Bahçelievler kampüsünde İngilizce hazırlık okudum daha sonra Cibali kampüsünde devam ettim eğitimime.

Cibali kampüsüde çok başkaydı orada bir tarih vardı.   Tütün fabrikasında çalışan Emekçi insanların ruhu o kampüste hissediliyordu. 2 senelik eğitim, sosyal sorumluluk projeleri, kulüp çalışmaları olarak aktif bir eğitim süreci geçirdim. Öğrenci kulüpleri ve sosyal sorumluluk projeleri bakımından Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü çok zengindi ve 2011 senesinde 4 senelik mezun olarak Kadir Has Üniversitesi serüvenim sona erdi. Ama bana kattığı çok şey vardı. Eğitim, Kültür, Tecrübe, Arkadaşlık, Dostluk ve tabii ki öğrencinin halinden anlayan duygudaşlık kurabilen öğretim üyeleri ve çalışanlar.

Kadir Has Üniversitesinden mezun olduktan sonra 2012 senesinde İstanbul Üniversitesinde Yüksek lisans hakkı kazandım ve Sermaye piyasası uzmanlığı bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

Ve sıra geldi iş hayatına. İş hayatındayken insan eğitim hayatını çok özlüyor. Öğrenciyken; sınavlardan, projelerden, sunumlardan, tezlerden bunalsak da o günlerin rahatlığı iş hayatında daha çok anlaşılıyor. Bu yazımı okuyan çok insan olacak büyük kısmı da üniversite yolculuğuna henüz başlamayan veya başlama arifesinde olanlar olacak. Onlara tavsiyem öğrencilik yıllarından bunalmasınlar, sıkılmasınlar.  Öğrenciliğin tadını çıkarsınlar.